Ettevõtluspäev

27. oktoobril 2015 oli Tallinna Merekalda Koolis ettevõtluspäev.

Kus käisid ning mida põnevat õppisid ja nägid meie kooli õpilased, sellest järgnevalt.

2.a, 2.v ja 3. klass tutvus AS Omniva postitöötlemiskeskuse tööga.

2.b klassil oli võimalus tutvuda IT-vallas 20 aastat tegutsenud ettevõttega,,Helmes“. Selle firma ülesandeks on pakkuda kaasaegseid IT-lahendusi suurtele rahvusvahelistele korporatsioonidele ja Eesti tippettevõtetele. Lapsed said teada, kuidas tehakse parkimistrahve ja selle ise ka praktiliselt läbi teha. Kõige põnevam oli aga robotite programmeerimine ja pärast nendega võistlemine. Täname ettevõtet ,,Helmes“ toreda vastuvõtu eest ja Markuse isa, kes sellise toreda päeva meile välja pakkus.

2.b

4.klass ja õpetaja Eike Valgma käisid tutvumas AS Eesti Ajalehed toimetuse tööga. Nad said põhjaliku ülevaate sellest kuidas töötavad ajakirjanikud, kuidas valmivad ajalehte artiklid ja millist tööd teeb toimetaja. Lapsed said teada, kuidas pannakse kokku ajaleht ja millised erinevad ametimehed töötavad ajalehekirjastuses. Laste tehtud päris oma lehe näete siit.

vaata suurelt       Vaata suurelt

Vaata suurelt       Vaata suurelt

5.a ja 5.b  klassi õpilased koos õpetajate Ellen Plaado ja Heli Jakobsoniga käisid Imaveres Eesti Piimandusmuuseumis  õppimas, kuidas vanasti võid tehti. Tutvuti muuseumieksponaatidega ja valmistati ise kodusel viisil jäätist. Kujundati endale külmkapi magnet. Pärast sai omavalmistatud jäätist ka süüa ning magneti kaasa võtta. See oli tore päev.

vaata suurelt

6. klass ja õpetaja Aino Mutli käisid uurimas kuidas käib töö Selveri Köögis.

„Ettevõtluspäeval käisime Selveri Köögis.  Nägime, kuidas valmis Cesari salat. Valmis toit pandi karpidesse ja siis omakorda kilesse.  Seal oli 2 hästi suurt kööki, kus valmistati sooja ja külma toitu. Ruumid olid puhtad.“ Meenutas 6. klassi õpilane Anete Täll.

Selveri  Köök varustab Selveri keti poode üle Eesti. Töö toimub kahes vahetuses. Kauba vedu algab vara hommikul. Tööd antakse seal ligi 200 inimesele. Saime teada, kus valmivad Selveri poe toidud ja kuidas nad poodidesse kohale toimetatakse.

8.b ja 9.a klassi õpilastele esines SEB Panga noor spetsialist Karl Reidla. Loengu teemaks oli "Rahatarkus" Ettekannet täiendasid videoklipid. Kuulati keskendunud tähelepanuga, sest keda siis ei huvitaks, kuidas vailida õiget elukutset, saada rikkaks või kuidas säästa raha. "Oli tõesti huvitav ja kasulik," kõlas peale loengut õpilaste otsus.

9.b klass käis ettevõtluspäeval Eesti Panga Muuseumis. Tutvuti raha arenguga läbi aegade ning erinevate Eestis kasutusel olnud valuutadega. Vaadati filmi paberraha valmistamisest. Näidati erinevaid meenemünte ja kullakangi, mis tagab raha väärtuse. Muuseumiskäik oli huvitav ning saadi teada palju uut.

You are here: Home Kool Projektid Ettevõtluspäev 2015