Evakuatsiooni juhend

Avastades tulekahju

• Päästa vahetus ohus olijad ja vajadusel anna evakuatsioonihäire.
  • Kustuta esmaste tulekustutusvahenditega.
  • Naase võimalikult kiiresti oma klassi juurde ja võimalusel evakueeri õpilased, suundudes koolimajast välja kokkulepitud kogunemiskohta.
  • Helista 112.

Evakuatsioonihäire (pikk alarmkell)

• Säilita rahu.
  • Sulge aknad ja uks. Ust ära lukusta!
  • Anna õpilastele korraldus evakueeruda. Liigu sobivat teed pidi koolimajast välja kokku lepitud kogunemiskohta.
  • Võta kaasa klassi õpilaste nimekiri.

Äkkrünnak

• Rünnakut avastades võimlusel varju, vajadusel põgene. Ära ründajaga kontakteeru!
  • Helista 112 ja järgi saadud korraldusi.
  • Jää rahulikuks ja teata lastele, et koolimajas on oht. Ära luba õpilastel helistada!
  • Lukusta uks ja jää ootama politsei saabumist. Kui ust ei ole võimalik sulgeda, tuleb evakueeruda.

Pommikahtlase eseme leid

·          Ära puuduta ega liiguta eset!   Eemaldu sellest. Anna korraldus ka teistele sellest eemaldumiseks!

• Teata leiust 112 ja juhtkonda (Raino Liblik, Aivar Suursaar, Katrin Ruusamägi)

Õpilane narkouimas või alkoholijoobes koolis

• Sekku koheselt! Ürita õpilane kaasõpilaste juurest ära juhtida. Helista 112. Teavita õpilase vanemat/hooldajat.

Õnnetus koolis

• Anna esmaabi.
  • Vajadusel helista 112. Informeeri kooli meditsiiniõde. Tõsisest õnnetusest või surmajuhtumist teavitab politsei lapsevanemaid.

Õpilase või koolitöötaja surm kooli territooriumil

• Alusta koheselt elustamist
  • Helista 112 ja tegutse vastavalt nende poolt antud korraldustele
  • Informeeri juhtkonda (Raino Liblik, Aivar Suursaar, Katrin Ruusamägi)

Epideemia

• Toidumürgituse ja haiguse kiire leviku kahtlusest või haiguse kiirest levimisest teavitab kooli meditsiinitöötaja  viivitamatult Terviseameti kohalikku esindust.
  • Terviseameti valvetelefon: 534 40 429

Kogunemisekohad evakueerumise korral.