Tallinna Merekalda Kool

Kultuur algab minust enesest

Õpikute ja töövihikute kättesaamine

4. - 9. kl õpilased saavad õpikud ja töövihikud kätte raamatukogust 30. ja 31. augustil.

3. klassi õpilased saavad õpikud ja töövihikud klassijuhatajalt.

 

Võlglastel tuleb enne uute õpikute kättesaamist raamatud ja õpikud tagastada.

Õpikuid ja töövihikuid on palju, vajalik on kaasa võtta koolikott. 

 

Septembris saab raamatukogust õpikud ja töövihikud kätte üldjärjekorras. 


Teisipäev, 30. august

13.00  4. klass
14.00  5. klass

Kolmapäev, 31. August

09.00  6. klass
10.00  8. klass
11.00  9a tüdrukud
11.30  9a poisid
13.00  9b klass
14.00  7. klass

Teade kooli vilistlastele

 

Hea vilistlane!

 

Soovime oktoobris 2016 korraldada vilistlaste kokkutuleku. Seoses sellega ootame huvilisi vilistlaste seast koosolekule, mis toimub 23.augustil 2016 kell 18:00.

Kui oled huvitatud nõu ja jõuga aitama kokkutuleku korraldamisel, anna endast märku ja võta ühendust oma endise klassijuhatajaga või kirjuta: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Lõpuaktuse pilte saate vaadata ja tellida aadressil http://www.pildikompanii.ee/et/tellimine

Ligipääsukood: TMK-160617

 

Ilusat suve ja kohtumiseni!

 

Tallinna Merekalda Kool

Tallinna Haridusameti juhataja kiri Tallinna Merekalda Kooli lapsevanematele

 

Head lapsevanemad!

 

9. juunil 2016 tegime Tallinna Haridusameti pressikonverentsil teatavaks otsuse Tallinna koolivõrgu reformimise kohta, mis puudutab olulisel määral ka Tallinna Merekalda kooli ja selle õpilasi. Tallinna Linnavalitsus on otsustanud liita Tallinna Merekalda kooli Tallinna Kuristiku Gümnaasiumiga. Merekalda Kooli õppetöö toimub 2016/17. õppeaasta esimesel veerandil praeguses hoones, alates teisest veerandist jätkab kool Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi hoones. 2017. aasta septembrist liidab Tallinna linnavalitsus Merekalda kooli juriidiliselt Tallinna Kuristiku Gümnaasiumiga. 

2016. aasta sügisel esimesse klassi astuvatele lastele, kellele on elukohajärgseks kooliks määratud Merekalda kool, võimaldame vanemate soovil koolikoha Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis või mõnes teises, kodule lähemal asuvas Lasnamäe koolis. Teistele klassidele on tagatud õppekohad Kuristiku gümnaasiumis. Samuti on teil võimalik valida oma lapsele mõni teine kool Tallinnas, kus on vabu õppekohti. Lähimad koolid Merekalda koolile on Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Pirita Majandusgümnaasium ja Tallinna Laagna Gümnaasium.  

Mõistan, et selline koolide liitmise otsus võis tulla teile lapsevanematena ootamatult. Kuna koolivõrgu reformiga on Tallinnas seotud viis kooli, siis ei olnud meil võimalik informatsiooni enne edastada, kui kõiki koole puudutavad otsused on langetatud ning tegime seda ühisel pressikonverentsil.  

Nagu te teate, on Tallinna Merekalda Kooli õpilaste arv olnud viimastel aastatel pidevas languses, tänase päeva seisuga on õpilaste arv koolis 325, kui veel kolm aastat tagasi oli see number 425 ning viie aasta eest 484. Riigieelarveline toetus koolile sõltub õpilaste arvust ning väheneva õpilaskonnaga ei saa õpetajatele tagada korralikku koormust ja palka. Koolihoone vajab põhjalikku renoveerimist, mööbel on amortiseerunud. Nende asjaolude koosmõjul hakkab kannatama lastele antava hariduse kvaliteet. Olime pikalt kaalunud koos linnavalitsuse, kooli juhtkonna ning hoolekoguga erinevaid variante, kuid praegusel hetkel on kooli liitmine Kuristiku Gümnaasiumiga nii õpilaste kui ka õpetajate jaoks parimaks lahenduseks – senisel kujul ei ole kool enam jätkusuutlik.

Kahe kooli reorganiseerimist puudutav koosolek lapsevanematele toimub täna, 15. juunil kell 18.00 Tallinna Merekalda Koolis. Koosolekul osalevad ja jagavad selgitusi Tallinna Merekalda Kooli hoolekogu esimees Mati Talvik ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktor Raino Liblik.  

Vabandan, et minul ei ole võimalik tänasest koosolekust osa võtta, kuid olen alati valmis teie küsimustele vastama. Probleemide korral pöörduge palun Tallinna Haridusametisse telefonil 640 4590 või saatke mulle e-kiri See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., vajadusel lepime kokku kohtumise. Koos leiame lahendused.

 

Lugupidamisega

Andres Pajula

Tallinna Haridusameti juhataja

 

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula kiri  .*pdf formaadis siin.

6. - 9. juunini toimus lõimumislaager "Koos on huvitav ja vahva"

 

Kolm naaberkooli Lasnamäel ühendasid jõud, mille tulemusena sai Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusliku lõimumise konkursile esitatud ühisprojekt nimega „Koos on huvitav ja vahva.“ Edukaks osutunud projekti raames toimus suve alguses neli päeva kestnud laager.

Projektis osalevad Tallinna Merekalda Kooli 1.a ja 1.b klassi, Tallinna Läänemere Gümnaasiumi 1. ja 2. keelekümblusklassi ning Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 1.c ja 2.c klassi õpilased. Lisaks õpetajad, lapsevanemad. Kokku ligi 160 inimest koos õpilaste, õpetajate ja lapsevanematega.

Laagri tegevused jaotasime neljale päevale, eesmärgiga luua häid tingimusi erinevate kodukeeltega õpilaste ühtekuuluvustunde tekkeks. 

Iga päev moodustasime uued töörühmad jälgides, et esindatud oleks igast koolist ja erinevatest klassidest lapsi, julgustades neid seeläbi suhtlema uute inimestega.

 Veel pilte siit. 

Esimene laagripäev, mille teemaks oli „Seltsis sportida on lõbus,“ toimus Läänemere Gümnaasiumi staadionil mängides ja võisteldes. Aktiivsete ühistegevuste eesmärgiks oli propageerida tervislikke eluviise ning julgustada suhtlemist. 

Teine päev oli liiklusõpetuse ja mängude päralt. Kuristiku Gümnaasiumi liiklusväljakul tegime vigursõitu ja õppisime tundma liikluse ning esmaabi põhitõdesid.

Kolmandal päeval oli esialgne plaan minna Iru matkarajale, kuid kuna meid kimbutas vihm, siis viisime tegevused Merekalda kooli võimlasse ja klassidesse. Nuputasime, tegime koopajooniseid ning rääkisime legende Kalevipojast ja Lindast. 

Viimase päeva veetsime loomaaias, uudistasime selle asukaid ja tegime grupitöid. Päeva lõpetasime pidulikult, tänusid ja kiitusi jagades, jäätist süües ja seebimulle puhudes.

Laager oli tõeliselt huvitav ja vahva algus suvele ning ootame meie järgmisi ühiseid ettevõtmisi. Lisaks suvisele lõimumislaagrile on projekti raames planeeritud tegevusi ka uude õppeaastasse.

Loe edasi: 6. - 9. juunini toimus lõimumislaager "Koos on huvitav ja vahva"

15.juunil erakorraline koosolek lapsevanematele

 

15. juunil kell 18.00 toimub Tallinna Merekalda Koolis erakorraline lapsevanemate koosolek. 

Teemaks kooli reorganiseerimine. Tallinna Haridusameti kodulehel uudis Tallinna koolivõrgureformi kohta siit.

 

Teisest õppeveerandist jätkub  Tallinna Merekalda Kooli õppetöö  Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi ruumides.

Täpsem info koosolekul.

 

Palume kindlasti leida võimalus koosolekul osaleda!

You are here: Home