Osalesime haridusprogrammis "Minu märk"

Tallinna Merekalda Kooli  4. klass ja 7. klass koos klassijuhatajate Anne Maibergi ja Maire Kasseriga osalesid 7. veebruaril Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis haridusprogrammis "Minu märk". Uuriti püsiekspositsioone, arutleti disaini olemuse teemadel, läbi mille saaks  tulevikus paremini tundma ja märkama õppida meid ümbritsevat maailma.

Pärast arutlevat ringkäiku said lapsed kogeda loomisprotsessi- igaüks kujundas endale omanäolise märgi. 4. klassi õppepäev jätkus Martsipanigaleriis martsipani ajalugu, koostisosasid ning valmistamistehnoloogiat tutvustava ekskursiooniga. Loomingulisus jätkus. Galerii spetsialisti juhendamisel vooliti ja värviti  40 g martsipanist toiduvärvide ja tööriistade abil endale kujukene. Sõbrakuu eripakkumisena kingiti igale lapsele lisaks veel martsipanist südameke.

Oli tore päev silmaringi avardamiseks, täis ajaloolisi ning metoodilisi teadmisi disaini, kunsti ja toiduainete valdkonnas.

Kohtumine kirjanikuga

17. veebruaril avanes 3. klassil võimalus kohtuda kirjanik Ilmar Tomuskiga. Kohtumine leidis aset Laagna raamatukogus. Kirjanik luges ette ühe loo oma uuest raamatust, mis ilmub lähiajal. Lapsed said tutvuda juba ilmunud raamatutega ja esitada kirjanikule küsimusi.

Kõik jäid väga rahule ja lubasid ka ise mõne toreda jutu valmis kirjutada.

Jätkub Loonatarga ring

Järgmine ring toimub 22. veebruaril ikka kell 15.00 ruumis A-409. Seekord uurime hüdrogeeli ja selle kasutamist aianduses. Kohtade arv on piiratud ja kes tahab veel liituda, palun registreerige ennast SIIN. Kes on eelnevalt juba registreerinud, see uuesti seda tegema ei pea.

23. veebruaril toimuvad aktused

Paistmas on Eesti pidupäev!

Vabariigi aastapäeva aktused toimuvad 23. veebruaril ühiselt Kuristiku Gümnaasiumiga.

3. tunni ajal 1.-3. klasside õpilastele

4. tunni ajal 4.-7. klasside õpilastele

5. tunni ajal 8.-12. klasside õpilastele

5. tunni ajal kaunistavad Merekalda Kooli õpilased sööklas laudu ning pärast 5. tundi toimub meie pidulik aastapäeva lõuna.

Kooli tuleme kõik kolmandaks tunniks ning toimuvad tunnid enne/pärast enda aktust.

Sõbrapäeva kohtumine sõprusklassiga

Sõbrapäeval kohtusid sõpradena Kuristiku Gümnaasiumi 5b koos klassijuhataja Annela Valdi ja Merekalda Kooli 3 klass koos klassijuhataja Pille Vilba ning draamaõpetaja Juta Teraliga.

You are here: Home